Strona główna >> Fora >> Zlecenia stałe wydatków

Zlecenia stałe wydatków

7 post(y/ów) / 0 nowych
Ostatni wpis
Anonim (niezweryfikowany)
Zlecenia stałe wydatków

Witam,

mam dwa problemy z zleceniem stałym wydatków:

1. Przy ustawieniu zlecenia stałego wydatku np. 15zł i zaznaczeniu częstotliwości jako "codziennie", w kategorii "oszczędności" -> "dostępne środki", nie jest uwzględniany wydatek. Tzn. jeżeli przykładowo wydaję codziennie 15zł na pieczywo i skonfiguruje to tak jak napisałem powyżej, to w rezultacie w dostępnych środkach jest odejmowane tylko 15zł. Zakładając, że do końca miesiąca pozostało 10 dni, kwota w rubryce "dostępne środki z uwzględnieniem płatności" powinna wynosić 150zł.

2. Brakuje mi opcji "codziennie z wyjątkiem niedziel".

Pierwszy z problemów rozwiązałem poprzez dodanie zaplanowanej płatności i skopiowaniu jej trzydzieści razy tak aby płatność wystąpiła codziennie.

Proszę o wskazówki, zakładam, że mogę nie rozumieć funkcjonalności programu :)

FD2
ODP: Zlecenia stałe wydatków

Dobry wieczór,

Ad1. Zlecenia stałe wyświetlane w wydatkach i przychodach obliczane są tylko na jedno wykonanie do przodu.
Można o tym przeczytać tu: wyświetlanie zleceń stałych w przyszłych wydatkach.

Takie samo założenie zrobiłem w modułach Nadchodzące wydatki/przychody i Dostępne środki.

Założenie wydaje się być błędne, rzeczywiście w modułach tych można pokazać więcej przyszłych wykonań zleceń stałych zarówno wydatków jak i przychodów.
Dziękuję za zwrócenie na to uwagi.
Od nowej wersji moduły Nadchodzące wydatki/przychody i Dostępne środki będą uwzględniały więcej przyszłych wykonań zleceń stałych, ale uwaga, przyszłe wykonania będą wyliczane TYLKO w ramach aktualnego okresu rozliczeniowego.

Przykładowo, mając tak ustawione zlecenie:

Nadchodzące wydatki:

Dostępne środki:

Ad2. Przykładowe zlecenie stałe pokazane na pierwszym rysunku korzysta już z takiej częstotliwości a więc opcja taka pojawi się w najnowszej wersji aplikacji.

Warto też wiedzieć, że gdy danych w programie jest dużo, dodawanie zlecenia stałego o którym Pan pisze nie jest dobrym pomysłem.
Dostępne środki uwzględniają prognozowane wydatki/przychody na podstawie wprowadzonych danych. Zatem wydatki dokonywane codziennie (np. wspomniane pieczywo) same będą się pokazywały na liście jako wydatki prognozowane.

Bartek (niezweryfikowany)
Witam,

Witam,

dziękuję za tak wyczerpującą wypowiedź,

pozdrawiam serdecznie!

Damian Szczerbiński (niezweryfikowany)
Powiązania

Dzień dobry.

Mam problem ze stałymi wydatkami, mianowicie z powiązaniami z np. pojazdami przy realizacji stałego wydatku. Powiązania z pojazdem dodają się losowo przy realizacji wydatku, ale podczas tworzenia/edycji tej karty/zakładki "Powiązania" nie ma, a przy realizacji wydatku już jest i to z uzupełnionym powiązaniem do pojazdu. Skąd program pobiera taką informację, skoro w zleceniu stałym wydatku nie ma możliwości tego ustawić?

Wykryłem ten problem gdy analizowałem wydatki pojazdu, a tam np. opłacenie podatków czy usługi księgowości :) Zlecenia stałe z ustawionym tym kontem firmowym w programie (które ma podany kredyt odnawialny oraz jedno subkonto VAT) mają losowo przypisywany dowolny pojazd lub te pole jest puste.

Dodatkowe informacje: Oba pojazdy, które mi się losowo przypisują, mają w komentarzu podane "pojazd firmowy", a konto (aktywa) ma początek z nazwą "firmowy bank".

FD2
ODP: Powiązania

Dzień dobry,

Na wstępie dziękuję za zgłoszony błąd i pragnę przeprosić za wszelkie niedogodności.

Powiem szczerze, że nie wiem co może być przyczyną błędu.
Sprawdziłem algorytm, który wykonuje zlecenie stałe wydatku. Algorytm ten tworzy nowy wydatek na podstawie zlecenia stałego ale w żadnym miejscu nie ustawia powiązań z nieruchomościami, pojazdami i innymi bo w definicji zlecenia stałego nie ma tych informacji.
Nie wiem jak w Pańskim przypadku mogły się te powiązania utworzyć.
Następnym razem, gdy nadejdzie pora wykonania zlecenia stałego, po wykonaniu zlecenia gdy pojawi się okno dodawania nowego wydatku proszę sprawdzić powiązania. Jeżeli jakieś są, jest to błąd. Proszę następnie dodać nowy wydatek. Po dodaniu proszę go edytować i sprawdzić powiązania, jeżeli żadne nie były ustawiane a teraz są, jest to błąd.
Proszę o informację.

Damian Szczerbiński (niezweryfikowany)
Potwierdzam problem

Witam. Wykonałem kroki wspomniane przez Pana i dla konkretnych zleceń stałych zawsze dodaje się ten sam pojazd zarówno podczas realizacji zlecenia jak i po jego zapisaniu (niczego w polu pojazdu nie ustawiałem, samo "wskoczyło"). Wysłałem osobną wiadomość w formularzu kontaktowym z dodatkowymi informacjami które mogą się okazać przydatne, ale nie muszą być publiczne.

FD2
ODP: Potwierdzam problem

Dzień dobry,

Dziękuję za zgłoszenie a zwłaszcza dziękuję za nadesłaną dodatkową wiadomość, która pomogła zlokalizować źródło problemu.

Pozdrawiam
Wojciech Wojdyło

Dodaj komentarz

Tekst sformatowany

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Target Image