Strona główna >> Fora >> Propozycja zmiany dodawania załączników do wydatków

Propozycja zmiany dodawania załączników do wydatków

6 post(y/ów) / 0 nowych
Ostatni wpis
Anonim (niezweryfikowany)
Propozycja zmiany dodawania załączników do wydatków

Witam,

Osobiście proponowałbym zmianę zasad dodawania paragonów, czy innych załączników do wydatków.

1.) Moim zdaniem lepiej jest nie ustawiać na siłę folderu, w do którego są wykonywane kopie załączników. Osobiście preferuję tylko rozwiązanie rodem z MS Money, czy arkusza Excel, gdzie w zasadzie w aplikacji wskazujemy link do pliku. Oczywiście wskazany dowolny rodzaj pliku (PDF, JPEG, itp.). Sugerowałbym również możliwość dodawania większej ilości plików (a w zasadzie linków do nich). Może się zdarzyć, że użytkownik chciałby do transakcji dodać 2 łącza do plików, np. FV od sprzedawcy i potwierdzenie wykonania przelewu. W MS Money jest jeden link i trzeba w tym przypadku w programach do edycji PDF łączyć pliki w jeden.

Zaletą takiego rozwiązania (łącza do plików) jest, że w dowolnej lokalizacji na dyskach możemy mieć pliki, dokumenty dobrze pokatalogowane, natomiast przy obecnym rozwiązaniu z czasem zrobi się jeden wielki bałagan.

2.) Tak jak to umożliwia arkusz Excel, czy MS Money kluczowa jest możliwość otwarcia dodanego dokumentu podpiętego do transakcji w domyślnym oprogramowaniu ustawionym w Windows, np. Adobe Acrobat Reader itp.

Jeśli program doczeka się tej funkcjonalności  z punktów 1,2 (nie jestem programistą, ale wydaje mi się, że nie jest to bardzo skomplikowane) to z całą pewnością przejdę z MS Money na wersję Professional.

 

 

Karol (niezweryfikowany)
Propozycja zmiany dodawania załączników do wydatków

Dzień dobry,

powyższe rozwiązanie mogloby się stać opcją, ponieważ wielu użytkowników potencjalnie widzi równie dużo zalet obecnego rozwiązania, bez konieczności dbania o strukturę katalogów. Załączniki trafiają do "wnętrza" programu i przechowywane są w jednym miejscu.

Przydatna byłaby funkcja zmiany nazwy plików bezpośrednio z poziomu programu bez konieczności ponownego ładowania załącznika, a w przypadku proponowanego powyżej rozwiązania, również funkcja "śledzenia" lokalizacji plików, bo w przypadku rozproszenia załącznik po dysku, to każda zmiana lokalizacji lub nazwy katalogów (czyli ostatecznie lokalizacji) linki do plików były zrywane. To rozwiązanie jest bardziej skomplikowane i wymaga zbudowania (lub wykorzystania jakiegoś gotowego) algorytmu, który porównywałby właściwości plików, szukał duplikatów itp., żeby mógł skojarzyć pliki, które zmieniły swoją lokalizację na dysku w chwili, gdy program był wyłączony. Obawiam się, że bez dodawania małego ukrytego pliku do każdego katalogu z załącznikami na dysku jest to trudne w realizacji.

Oczywiście powyższy problem znika, gdy pozbywamy się opcji "śledzenia" i użytkownik programu jest świadomy z możliwości utraty funkcjonalności łączy przy przenoszeniu plików.

Ogólnie, dawno temu podobał mi się ten sam mechanizm, który wykorzystują programy do zbierania i katalogowania plików graficznych (zdjęć) na dysku). Przykładem połączenia linków i pełnego śledzenia lokalizacji jest zakończony już projekt Google'a - Picassa, o czym kiedyś już wspominałem, jednak zadanie nie jest trywialne.

Moja ówczesna propozycja wynikała z obawy o wydajnośc pracy z programem, który obsługiwałby jeden folder z załącznikami, który zawierałby np. 50 tys. plików. Limit systemu Windows to chyba ok. 250 tys. plików na jeden katalog. Trudno w FD2 będzie tę liczbę osiągnąć, niemniej jednak osobiście lubię nieograniczone możliwości a w innym wykorzystywanym przeze mnie programie zbliżam się już do 200 tys. plików w jednym katalogu a jeszcze młody jestem i wcześniej czy później zmierzę się z problemem :-)

Pozdrawiam

Karol

Dariusz Hyla (niezweryfikowany)
Załączniki i paragony do wydatków

Dzień dobry,

Chciałbym zaproponować ulepszenie dotyczące dodawania załączników i paragonów do wydatków.

1. Więcej załączników do jednego wydatku z możliwością podglądu w tabeli wydatków, na zasadzie linku (vide post  21. 12. 2018).

2. Ta sama funkcjonalność powinna działać odnośnie paragonów. W obecnej chwili nie sposób wyświetlić w tabeli wydatków pliku z paragonem. Pozdrawiam

Dariusz Hyla  

FD2
ODP: Propozycja zmiany załączników

Dobry wieczór,

Na początek, odnosząc się do powyższych zmian, do programu zostaną dodane następujące opcje:

Powyższe funkcjonalności pozwolą na zrobienie kopii załączników oraz na umieszczenie załączników w folderach.
Umieszczenie załączników w folderach wniesie więcej porządku w strukturze załączników oraz wyeliminuje błąd związany z przekroczeniem dopuszczalnej liczby plików w folderze.

Do kolejnych zmian odniosę się później.

FD2
ODP: Propozycja zmiany załączników cz. 2

Dzień dobry,

Od wersji 2.0.0.28 będzie można:

  • zmieniać nazwy plików załączników z poziomu programu

 

 

  • paragony (i wszystkie inne dane) połączone z wydatkiem/przychodem będą widoczne w tabeli

FD2
Załączniki jako linki do plików

Od wersji 2.0.0.28, aplikacji Finanse domowe 2, we wszystkich miejscach, w których była możliwość dodawania załączników, będzie można załączać pliki na zasadzie linka (łącza do pliku).
Ze strony użytkowej nic się nie zmieniło, zmianie uległa zasada działania programu, zasada działania załączników.
UWAGA: aby móc załączać pliki jako odnośniki (linki, łącza), w ustawieniach programu musi być wskazany odpowiedni folder zapisu załączników.
Chodzi o folder, który już zawiera istniejące dokumenty lub do którego w przyszłości dokumenty będą dodawane.
Na przykład:
Załóżmy że mamy folder, w którym katalogujemy (bądź będziemy katalogować) dokumenty:
W folderze tym są inne różne podfoldery, ja mam podział na lata (2018, 2019), każdy rok z kolei podzielony jest na miesiące itd.
Generalnie folder w którym umieszczam wszelkie dokumenty (załączniki i inne pliki) to folder Dokumenty znajdujący się bezpośrednio na dysku D.
Ścieżka do folderu: D:\Dokumenty\

Powyższy folder wskazuję w ustawieniach programu:

Do folderu z dokumentami dodaję nowy plik, fakturę za zakupiony blender.
Staram się trzymać porządek w dokumentach zatem plik ten (fakturę) dodaję do odpowiedniego katalogu.
Najpierw w folderze, w którym składuje wszystkie dokumenty (D:\Dokumenty) robię podfolder z rokiem (2019), następnie z miesiącem (04_kwiecien), potem podfolder który mówi czy dokument powiązany jest z wydatkiem czy przychodem (u mnie Wydatki) oraz kolejny podfolder powiązany z typem dokumentu (w moim przypadku 02_Faktury).
Zgodnie z powyższym nowy plik (faktura za blender) będzie umieszczony w następującej lokalizacji: D:\Dokumenty\2019\04_kwiecien\Wydatki\02_Faktury

 

Teraz ten plik, fakturę umieszczoną w folderze D:\Dokumenty\2019\04_kwiecien\Wydatki\02_Faktury, wskazuję jako załącznik np. do wydatku.
Po dodaniu wydatku, załącznik nie jest kopiowany do folderu D:\Dokumenty, jak to miało miejsce dotychczas, ale pozostaje na swoim miejscu w podfolderze 02_Faktury.
Wszystkie pliki, które będą wskazywane jako załączniki, a znajdują się w folderze D:\Dokumenty (lub w jednym z jego podfolderów) nie będą przenoszone. Będą załączane jako łącza do plików.
Podsumowując, każdy plik załączany do danych wprowadzanych do programu FD2, gdy znajduje się w wewnątrz folderu załączników (wskazanego w ustawieniach programu), nie będzie nigdzie przenoszony.
Każdy plik, który znajduje się poza tym folderem, będzie do tego katalogu kopiowany.

Takie podejście spowoduje, że użytkownik będzie czuwał nad porządkiem dokumentów tak jak sam będzie chciał, tworząc dowolne zagnieżdżenie podfolderow. Pliki nie będą wrzucane do jednego "worka" jak miało to miejsce dotychczas. Da się szybciej i w łatwiejszy sposób zapanować nad załącznikami.

Dodaj komentarz

Tekst sformatowany

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Target Image