Wersja darmowa

Od początku 2024 roku aplikacja Finanse domowe 2 dostępna jest za darmo w najwyższej, profesjonalnej, wersji.

Oznacza to, że aby w pełni korzystać z programu nie trzeba ponosić żadnych opłat. Program jest całkowicie darmowy, nie ma żadnych jawnych ani ukrytych kosztów.

Jednocześnie informuję, że prace nad projektem Finanse domowe 2 zostały wstrzymane.
Od początku 2023 roku program FD2 nie jest już rozwijany, żadne nowe funkcjonalności nie są (i nie będą) dodawane do aplikacji.
W tym samym czasie zostało również wyłączone forum, przez co nie ma możliwości zadawania pytań związanych z użytkowaniem aplikacji.
Zamknięcie forum pociągnęło za sobą kolejne zmiany: nie ma możliwości zgłaszania sugestii czy uwag związanych z rozbudową aplikacji oraz nie ma możliwości zgłaszania błędów.
Możliwość zgłaszania błędów z aplikacji FD2 pozostała na niezmienionym poziomie, błędy można zgłaszać bezpośrednio z aplikacji jak dotychczas.
Wyłączono również możliwość dodawania opinii na temat programu. Opinie które są opublikowane, są 100% prawdziwe, bez żadnych modyfikacji treści czy wystawionej oceny. Pragnę przy tej okazji podziękować każdemu kto podzielił się swoją opinią na temat aplikacji.

Czy warto jeszcze pobrać program FD2?

Na to pytanie nie udzielę odpowiedzi, musisz na nie odpowiedzieć Ty, drogi czytelniku.
Ja przedstawię kilka faktów.

Motywatorem decydującą o rozpoczęciu prac nad projektem FD2 była wcześniejsza wersja aplikacji czyli FD1.
FD1 powstał tylko i wyłącznie po to, aby pomóc mi zapanować nad moim budżetem domowym. Po czterech latach osobistego użytkowania FD1, gdy stwierdziłem, że aplikacja jest już na tyle rozbudowana i stabilna, postanowiłem udostępnić ją zupełnie za darmo w Internecie. No i tak to się zaczęło :) Ilość pozytywnych ocen, ilość pozytywnych komentarzy i wysoka ocena z jaką w tamtym czasie spotkał się program przerosła moje najśmielsze oczekiwania.
Jednocześnie zostałem zasypany ogromną ilością propozycji związanych z rozbudową aplikacji. Wszystkie te propozycje skrzętnie zbierałem i kategoryzowałem.
Mając zarys i wizję nowej, kompletnej, aplikacji do zarządzania domowym budżetem w 2012 roku rozpoczęły się prace nad projektem FD2.

Prace nad projektem rozpoczęły się w 2012 roku.
Dwa lata później, czyli w 2014 roku pojawiła się pierwsza testowa wersja aplikacji FD2. Dodam że program FD2 został napisany zupełnie od zera, ani jedna linijka kodu nie została przeniesiona z FD1.
Wczesna wersja aplikacji FD2 zawierała wszystko to, co zawierała aplikacja w wersji pierwszej (aplikacja FD1) oraz wszystkie sugestie i propozycje rozbudowy nadesłane przez użytkowników.
Kto testował FD2 na wczesnym etapie? To niezwykłe ważne i trudne zadanie zostało powierzone osobom, które nadesłały do mnie propozycje rozbudowy aplikacji FD1.
Każdy kto wysłał do mnie e-maila z sugestią/propozycją/uwagą dotyczącą zmian w programie FD1 mógł stać się testerem aplikacji FD2. Mówiąc w skrócie, do każdej osoby, która wysłała do mnie e-maila ja odesłałem informację, że dostępna jest testowa wersja nowej, bardziej rozbudowanej aplikacji do zarządzania domowym budżetem. W treści e-maila dodałem zaczepne: sprawdź czy nie ma tam Twojej sugestii/propozycji/uwagi.
Testy trwały dwa lata, w tym czasie pojawiło się 28 testowych wersji aplikacji FD2.

Pod koniec 2016 roku pojawiła się pierwsza oficjalna wersja aplikacji FD2.
Reszta jest już znana i opisana w historii wydań aplikacji Finanse domowe 2.

Podsumowując

Aplikacja FD2 była rozwijana przez ponad 10 lat, od 2012 roku.
W tym czasie użytkownicy aplikacji nadesłali do mnie ponad 9000 (9 tyś.) e-maili. Wszystkie te e-maile w mniejszym lub większym stopniu nadawały kierunek i ścieżkę rozwoju aplikacji FD2.
To użytkownicy aplikacji decydowali o tym: co poprawić, do udoskonalić, co ulepszyć, z czego zrezygnować. Użytkownicy nadsyłali informacje o znalezionych błędach: w sposobie działania programu, w niespójności obliczeń itd.
Dzięki zaangażowaniu użytkowników FD2 jest kompletnym programem do zarządzania domowym budżetem.

Ale projekt nie jest już rozwijany?

Tak, od początku 2023 roku projekt nie jest już rozwijany.
Ale czy od tego czasu zmienił się sposób zarządzania domowym budżetem?
Czy od 2016 roku, kiedy pojawiła się pierwsza oficjalna wersja aplikacji FD2, zmienił się sposób zarządzania domowym budżetem?

Co z błędami?

Przez ponad 10 lat bycia na rynku aplikacja FD2 została solidnie przetestowana przez tysiące użytkowników.
Wszystkie błędy i nieprawidłowości, jeżeli były, zostały zgłoszone i poprawione.
Przez ostatnie miesiące nie został zgłoszony ani jeden błąd. Nie otrzymałem żadnej wiadomości związanej z błędem czy nieprawidłowym działaniem programu.

Co z rozbudową aplikacji?

Odpowiem pytaniem na pytanie: czego brakuje aplikacji FD2?
Czy jest na rynku drugi, tak kompletny program do zarządzania domowym budżetem jak FD2, do tego dostępny za darmo?

Powyżej drogi czytelniku masz wskazówki dające odpowiedź na pytanie Czy warto jeszcze pobrać program FD2?

Warto przeczytać:
Jak pobrać program FD2
Jak zainstalować program FD2
Gdzie znajduje się plik z danymi