Strona główna >> Fora >> Optymalizacja obsługi wierzytelności i długu

Optymalizacja obsługi wierzytelności i długu

2 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Anonim (niezweryfikowany)
Optymalizacja obsługi wierzytelności i długu

Dzień dobry,

czy spłatę wierzytelności możnaby dodawać z poziomu importowania danych z banku? Obecnie są przychody, wydatki i przelewy. Proszę o rozważenie sensu wprowadzenia w ustawieniach programu opcji włączającej "wierzytelności" w narzędziu importującym dane. Uprościłoy to proces obsługi tej części finansów. Pożyczając komuś przelewem jakąś kwotę, można ją zaklasyfikować jako wierzytelność i od razu powędrowałaby do panelu z wierzytelnościami, podobnie ze spłatą - od razu do historii spłat lub jeśli nie powodowaloby to żadnych błędów (i nie ma przeciwskazań) spłatę można oznaczyć w przychodach jako "spłacana wierzytelność" podobnie jak w wydatkach jest "spłacany dług".

W obecnej chwili brakuje pewnej symetrii funkcjonalnej w tym module. W razie błędu we wpisie dot. spłaty wierzytelności, wpisów w historii nie można edytować. Historia spłat wierzytelności przedstawia listę transakcji, natomiast historia długu przedstawia wykres. Idealnie by było prezentować i wykres i listę transakcji z możliwością bezpośredniej edycji tych ostatnich.

 

W wierzytelnościach mamy "kwota pożyczki" i "kwota do zwrotu", natmomiast w długach mamy tylko "kwota długu" - brakuje symetrii typu "kwota długu" i "kwota do spłaty". Ponadto w wierzytelnościach brakuje wykresu graficznego (paska) z % spłaty.

Rozumiem też, że długiem możemy płacić, ale czy moglibyśmy go dodać do dowolnej oszczędności i informację o tym przedstawić w widoku (panelu) długu? Tym samym umożliwić import przelewu "pożyczki" bezpośrednio jako dług a nie przychód?

Pozdrawiam

Karol G.

FD2
ODP: Optymalizacja obsługi wierzytelności i długu

Dzień dobry,

W wierzytelnościach mamy "kwota pożyczki" i "kwota do zwrotu", natomiast w długach mamy tylko "kwota długu" - brakuje symetrii typu "kwota długu" i "kwota do spłaty".

Słuszna uwaga jeżeli chodzi o symetrię. Zmieniłem w związku z tym okno dodawanie/edycji długu aby ją zachować.
Od nowej wersji będzie tak:

 

W razie błędu we wpisie dot. spłaty wierzytelności, wpisów w historii nie można edytować.

To wynik niedopatrzenia z mojej strony. Od nowej wersji będzie można edytować historię spłat wierzytelności.

Ponadto w wierzytelnościach brakuje wykresu graficznego (paska) z % spłaty.

Pojawi się w nowej wersji.

Historia spłat wierzytelności przedstawia listę transakcji, natomiast historia długu przedstawia wykres. Idealnie by było prezentować i wykres i listę transakcji z możliwością bezpośredniej edycji tych ostatnich.

Historia długu przedstawia i wykres i listę. Aby pokazać listę trzeba kliknąć dwukrotnie na wykresie w tabeli z długami.
Wykres w wierzytelnościach raczej się nie pojawi, nie przewiduję takiej funkcjonalności.

Rozumiem też, że długiem możemy płacić, ale czy moglibyśmy go dodać do dowolnej oszczędności i informację o tym przedstawić w widoku (panelu) długu?
Tym samym umożliwić import przelewu "pożyczki" bezpośrednio jako dług a nie przychód?

Nie bardzo rozumiem o co chodzi.
Jeżeli dług ma możliwość zapłaty to jak najbardziej można nim płacić (np. karta kredytowa, jest to dług którym można płacić).
W aplikacji Finanse domowe 2 można robić przelew z długu na oszczędność. Zatem zaciągając dług można dodać nowy dług z kwotą 0zł i zrobić przelew z niego na dowolną oszczędność.

Czy spłatę wierzytelności można by dodawać z poziomu importowania danych z banku? Obecnie są przychody, wydatki i przelewy. Proszę o rozważenie sensu wprowadzenia w ustawieniach programu opcji włączającej "wierzytelności" w narzędziu importującym dane. Uprościłoby to proces obsługi tej części finansów. Pożyczając komuś przelewem jakąś kwotę, można ją zaklasyfikować jako wierzytelność i od razu powędrowałaby do panelu z wierzytelnościami, podobnie ze spłatą - od razu do historii spłat lub jeśli nie powodowałoby to żadnych błędów (i nie ma przeciwwskazań) spłatę można oznaczyć w przychodach jako "spłacana wierzytelność" podobnie jak w wydatkach jest "spłacany dług".

W nowej wersji import z historii operacji konta bankowego będzie rozszerzony o możliwość importu wierzytelności.
Spłata wierzytelności musi pozostać po staremu.

Dodaj komentarz

Tekst sformatowany

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Target Image