Strona główna >> Fora >> Godzina dodania wydatku

Godzina dodania wydatku

5 post(y/ów) / 0 nowych
Ostatni wpis
Anonim (niezweryfikowany)
Godzina dodania wydatku

Od 15.09.17 (lub od aktualizacji która w tedy dokonałem) każdy nowo dodany wydatek ma stałą godzine (00:00), do tej pory program zapisywał wydatek dodany o rzeczywistej godzinie, natomiast od kilku dni każdy wydatek program automatycznie dodaje z odpowiednią datą ale o godzinie 00:00, da się to zmienic w ustawieniach?

FD2
ODP: Godzina dodania wydatku

Witam,

Od wersji 2.0.0.18 wyłączyłem automatyczne ustawianie aktualnej godziny wydatkom i przychodom w momencie ich dodawania.
Powodów było wiele, jednym z nich było to, że wielu użytkowników zwracało mi uwagę na to iż w wydatkach i przychodach godzina nie jest potrzebna. Otrzymywałem wiele negatywnych uwag na temat tego, że godziny nie da się wyłączyć, że nie powinna być wyświetlana, że zaciemnia, jest niepotrzebna itd.
Wziąłem pod uwagę wszystkie za i przeciw i postanowiłem wyłączyć automatyczne ustawianie godzin oraz dodałem możliwość ustawienia formatu daty/godziny.
Tym, którym godzina w dacie zaciemniała, mogą ją teraz wyłączyć.

Zastanawiając się nad wyłączeniem tej funkcjonalności wziąłem pod uwagę również to, że tak na prawdę godzina dodania wydatku i przychodu, ustawiana automatycznie, nigdy nie będzie równa rzeczywistej godzinie dokonania transakcji.
Ja osobiście wpisuję wydatki/przychody do programu raz na 2-3 dni. Zauważyłem u siebie, że wszystkie płatności, które dodaję najczęściej wieczorem, w większości mają podobną godzinę. Większość wydatków które mam wpisane w programie dokonywałem między 20 a 22 wieczorem, tak wynika z programu co nie jest prawdą. Owe płatności były w tych godzinach dodawane, ale transakcje dokonywałem o zupełnie innych porach.

Dwa powyższe argumenty przekonały mnie, żeby wyłączyć automatyczne ustawianie godziny na aktualną w momencie dodawania nowych płatności (wydatków/przychodów).

Czy owa funkcjonalność jest Panu niezbędnie potrzebna?

Anonim (niezweryfikowany)
Rozumiem, my również 80%

Rozumiem, my również 80% wydatków wpisujemy wieczorem w określonych godzinach dlatego częściowo rozumiem decyzje. Oczywisćie nie jest to rzecz niezbędna, po prostu dość często wpisując wydatki (robimy to we dwoje) dzięki godzinie wpisania wiedzieliśmy czy dany paragon (wydatek) został już wpisany do programu, teraz to już nie jest takie oczywiste ;)

FD2
Proponowane rozwiązanie

Witam,

Wprowadziłem do programu poniższą funkcjonalność:

Kliknięcie we wskazany przycisk ustawi godzinę na aktualną.
Funkcjonalność ta pojawi się w najnowszej wersji aplikacji.

FD2
Kompromis

Wyłączenie automatycznego ustawiania godziny w momencie dodawania wydatku/przychodu było spowodowane wieloma prośbami użytkowników.
Jak się jednak okazało są użytkownicy, którym opcja ta była bardzo pomocna a proponowane rozwiązanie nie odpowiadało, było wręcz nie do zaakceptowania.

W związku z tym powstało inne rozwiązanie, bardziej automatyczne, mniej pracochłonne.
W oknach dodawania/edycji wydatku/przychodu pojawiła się zakładka Ustawienia.
Na zakładce tej znajdują się podstawowe ustawienia, które mogą przyspieszyć i jeszcze bardziej uprościć pracę z programem.
Aby godzina dodania wydatku automatycznie się ustawiała, należy zaznaczyć opcję Ustaw automatycznie aktualną godzinę.

UWAGA, aby zapisać zmiany należy kliknąć w przycisk Zapisz, nie w przycisk Dodaj. Kliknięcie w przycisk Dodaj powoduje dodanie wydatku/przychodu a nie zapisanie ustawień.

Dodaj komentarz

Tekst sformatowany

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Target Image