Strona główna >> Fora >> Import wydatków/przychodów a także transakcji z polami użytkownika

Import wydatków/przychodów a także transakcji z polami użytkownika

4 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Anonim (niezweryfikowany)
Import wydatków/przychodów a także transakcji z polami użytkownika

Dzień dobry, 

czy jest możliwość importu wydatków/przychodów/transferów wraz z 10 polami użytkownika oraz z miejscami. Jak wykonałem import wydatków to miałem tylko opcję zmapowania: daty, kwoty, czym zapłacono, osoby, (pod)kategorii i komentarza. Brakuje mi projektów/podprojektów do których można przypisywać poszczególne wydatki/przychody/transfery. Chcę wykorzystać pola użytkownika do zdefiniowania dodatkowych wymiarów opisu transakcji. Dodawanie ich ręcznie przez GUI nie wchodzi w rachubę skoro mam te dane w pliku (parę tyś transakcji)

FD2
Dzień dobry,

Dzień dobry,

Póki co nie można zaimportować pól użytkownika jednak, jeżeli jest taka potrzeba, import można rozbudować.
Import jest tak skonstruowany, aby był jak najprostszy i dlatego tak niewiele pól jest importowanych - jest to niezbędne minimum.
Z drugiej strony nie znam innego programu oprócz FD2, w którym wydatek miałby pola użytkownika, stąd założenie, że przy imporcie nie będzie obsługi tych pól bo nigdy nie będzie takich danych do importu. Widać założenie było błędne :)

Chcę jeszcze zwrócić uwagę na fakt, że wydatki i przychody mają po szesnaście właściwości dodatkowych (osiem tekstowych i osiem liczbowych) więc dobrze będzie wprowadzić możliwość importu wszystkich właściwości a nie tylko dziesięciu.
Natomiast transfer (przelewy) nie mają żadnych dodatkowych właściwości użytkownika zatem import przelewów pozostanie bez zmian.

Pozdrawiam serdecznie.

Stefan Jaracz (niezweryfikowany)
projekty

dziękuję za odpowiedź. Do tej pory korzystałem z aplikacji Cash Droid na Android, która ma wbudowaną funkcjonalność projektów. Projekty i podprojekty, podobnie jak kategorie są w niej definiowane przez użytkownika a przy wprowadzaniu wydatku wybierane z listy dostępnych opcji. Pozwala to grupować wydatki niezależnie od wymiaru rodzajowego np na konkretne podróże, remonty, modernizacje, działalności itd.  

FD2
Import wydatków/przychodów z polami użytkowni

Dzień dobry,

Import wydatków i przychodów z pliku został rozbudowany o możliwość zaimportowania danych użytkownika i miejsc.

Dodatkowo w listach rozwijanych ze źródłami finansowania, z osobami i z miejscami pojawiła się możliwość wyboru kolumny lub konkretnej istniejącej już danej, która będzie stała dla importowanych danych.
Przykładowo importując wydatki i wybierając osobę można wskazać kolumnę w pliku, w której będą informacje o osobie która dokonała wydatku lub można wybrać osobę z listy dostępnych osób w programie. Jeżeli użytkownik wybierze osobę z listy dostępnych w programie wówczas wszystkie importowane wydatki będą miały ustawioną jedną i tą samą osobę.

Dodaj komentarz

Tekst sformatowany

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Target Image